We współczesnym budownictwie szkło odgrywa coraz większą rolę. Eleganckie daszki i balustrady szklane można spotkać nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Wybranie eleganckiego i wytrzymałego szkła to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby w 100% wykorzystać ten rewelacyjny materiał należy oczywiście pamiętać o systematycznej konserwacji. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla osób, które chcą poznać skuteczne sposoby konserwacji szklanych konstrukcji.

Konserwacja szkła od a do z

Konserwacja szkła w dużej mierze zależy przede wszystkim od obiektu, który jest z niego wykonany. Najprostsze w utrzymaniu czystości są oczywiście popularne daszki szklane, które cenione są za swoje niesamowite walory estetyczne. Daszki wykonane w całości ze szkła bez żadnego większego problemu można błyskawicznie wyczyścić wodą pod ciśnieniem. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby umiejętnie zamontować daszek, dzięki czemu będzie on samodzielnie czyścił się podczas opadów deszczu. Z praktycznego punktu widzenia jedynym problemem jest właśnie dostęp do daszka szklanego. W sezonie zimowym pamiętać należy także o regularnym usuwaniu śniegu.

Szklana konstrukcja i jej konserwacja

Nieco trudniejszym zadaniem jest czyszczenie szklanych drzwi. Największy problem pojawia się oczywiście wtedy, gdy przeszklenie wykorzystane jest na drzwiach wejściowych. Szklane drzwi bez żadnej przeszkody można myć tak jak zwykłe okna. Uwagę należy zwrócić jedynie na to, aby woda nie ściekała bezpośrednio po szkle. Jeżeli okleina jest z drewna, to mogą pojawić się problemy. Łatwiejsze w utrzymaniu czystości są drzwi, które w całości wykonane są ze szkła. Problemy pojawiają się zazwyczaj w przypadku elementów zmatowiałych. Niestety szyby po obróbce chemicznej nieco inaczej reagują na popularne środki czystości do szyb. Przy chropowatych powierzchniach można oczywiście całkowicie zrezygnować z nabłyszczania. Zamiast popularnego płynu do mycia naczyń, można skorzystać z pomocy octu.

Jeżeli chodzi o mycie balustrady szklanej, to przydać może się nie tylko specjalna myjka do mycia okien, ale również skoncentrowany środek do czyszczenia szyb. Zaleca się wykonywanie pionowych ruchów myjką, dzięki czemu bez problemu będzie można doczyścić szklane powierzchnie. Ciekawą propozycją może okazać się również specjalny impregnat do szklanych powierzchni. Dzięki temu prostemu środkowi można zabezpieczyć balustrady szklane nawet na kilka lat. Hydrofobowa powłoka ochronna znacząco ułatwi usuwanie zabrudzeń w przyszłości.

Jakie są zalety szklanych elementów?

Szklane rozwiązania konstrukcyjne są uniwersalne i co najważniejsze bardzo łatwe w czyszczeniu. Bardzo ważne jest to, aby postawić na odpowiedni rodzaj szkła, które będzie doskonałą alternatywą dla drewna albo różnorodnych tworzyw sztucznych. Najlepszym wyborem jest hartowane szkło z laminatem. Mowa tutaj oczywiście o elementach szklanych z wytrzymałą folią wtopioną bezpośrednio w samo szkło. Drzwi, balustrady i daszki szklane są dobrym wyborem dla osób, które w pierwszej kolejności stawiają na komfort i nie chcą marnować całego dnia na ich czyszczeniu. Jedynym problemem szklanych elementów jest tak naprawdę to, że podczas słonecznego dnia bardzo widoczny jest osiadający kurz. Na szczęście można szybko go się pozbyć za pomocą płynu do szyb i miękkiej ściereczki z mikrofibry.

Olbrzymią zaletą szklanych elementów jest także ich żywotność. Modne i stylowe daszki szklane nawet po wielu latach użytkowania w dalszym ciągu prezentować będą się bardzo okazale, dlatego też jest to inwestycja na lata. Szklane elementy i dodatki wykorzystać można nie tylko w nowoczesnych, ale również klasycznych aranżacjach wnętrz.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej