Okucia do szkła - (ścianki szklane)

Firma FORGLASS sprzedaje najwyższej jakości okucia do szkła, które mogą być wykorzystywane np. do kabin natryskowych.

Okucia do szkła naszej produkcji cechują się niesamowicie wysoką trwałością, wytrzymałością i komfortowością w użytkowaniu. Dzięki wykorzystaniu tego szczególnego elementu możesz być pewien, że konstrukcja ścianek działowych czy drzwi szklanych będzie trwała i solidna przed długi czas.

Jakie okucia do szkła?

Okucia do szkła jakie Państwu oferujemy to:

 • Samozamykacze
 • Uchwyty
 • Zamki
 • Ościeżnice
 • Zawiasy
 • Relingi wzmocnienia
 • Gałki i uchwyty

Dlaczego okucia naszej produkcji?

Okucia do szkła naszej firmy usprawniają i sprawiają, że użytkowanie ścianek, kabin czy drzwi jest o wiele przyjemniejsze, niż te będące niejasnej specyfikacji. Gwarancja i bezpieczeństwo to dwie rzeczy, które są zaimplementowane w naszych produktach. Produkty naszej firmy to perfekcyjne wykonanie o niezwykle długiej żywotności.

Akcesoria okuciowe są najwyższej jakości, dzięki czemu spełniają wszelkie normy, czy to te od klienta, czy te wydane przez Instytut.

Szereg produktów, które oferujemy można w sposób łatwy i przyjemny zamontować, usprawniając korzystanie z dowolnego typu konstrukcji szklanych. Solidne i trwałe zamocowanie cało-szklanych konstrukcji to trudne zadanie, jednakże z naszą pomocą niezwykle tanie i przede wszystkim skuteczne.

Okucia do szkła oferowane przez naszą firmę są najwyższej jakości, produkowane ze stali nierdzewnej, cechującej się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki okuciom, zamkom, czy zawiasom we wnętrzu np. łazienki, możemy poczuć się swobodnie i przede wszystkim bezpiecznie.

Produkty okuciowe mogą być dopasowane do konkretnych wymiarów, czy specyfikacji danej konstrukcji, co pozwala na odpowiedni i optymalny wybór.

W niniejszej kategorii prezentuje okucia typowo do ścianek działowych szklanych, natomiast okucia przeznaczone wyłącznie do drzwi szklanych znajdziecie Państwu tutaj: Okucia do drzwi szklanych.

Okucia do szkła - nieodłączny element współczesnej sztuki dekoratorskiej.

Współczesna sztuka dekoratorska coraz silniej sięga w swych nowoczesnych projektach po szkło i metal. Połączenie tych dwóch materiałów pozwala na stworzenie wnętrz ciekawych, nowatorskich, ale jednocześnie niesamowicie eleganckich. 

Producenci, podążając za projektantami wnętrz, wprowadzają na rynek coraz to nowe rozwiązania mocujące szklane elementy - okucia do szkła. Wykonane z metalu doskonale wpisują się w dekoratorski trend łączenia tych dwóch materiałów.

Okucia do szkła - zastosowanie.

Szkło jak wiemy, jest materiałem bardzo kruchym. Jego użycie determinuje od nas użycie odpowiednio dobranych i wykonanych elementów mocujących. Współczesne okucia szklane, pomimo swej pozornej prostoty są tworami bardzo zaawansowanymi technicznie. Dostosowane są do różnych potencjalnych zastosowań powierzchni szklanych. 

Tak więc gdzie dekorując nasze wnętrze, możemy użyć okucia do szkła? Dla uproszczenia postaramy dokonać się podziału ze względu na potencjalne pomieszczenia.

 • Łazienka - prawdopodobnie najbardziej naturalny wybór dla elementów szklanych. Okucia szklane w tym wariancie mogą nam posłużyć, jako mocowanie elementów szklanej, nowoczesnej kabiny prysznicowej. Możemy ich użyć również w celu wykonania ciekawego przeszklenia oddzielającego część prysznicową od reszty łazienki.
 • Salon - pięknie przeszklone ściany wpuszczające do pomieszczenia dużo światła - nieodłącznie w takiej aranżacji wykorzystamy okucia szklane. Innym możliwym zastosowaniem wymagającym bardziej wytrzymałego okucia do szkła, są również świetnie sprawdzające się w salonie schody szklane.
 • Kuchnia - ściana cała wyłożona elementami szklanymi - oczywiście. Producenci w swoim bogatym asortymencie również posiadają specjalnie do tego przygotowane okucia ze szkła.
 • Balkon i taras - w przypadku montażu elementów szklanych, najlepiej zainwestować w oporne na korozje okucia.

Okucia szklane - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór odpowiednia okucia nie jest zadaniem prostym. Rynek jest pełen ofert różnych producentów. Jest jednak kilka podstawowych elementów, na które musimy zwrócić uwagę.

 • Metal, z jakiego wykonane są okucia - szczególnie ważny aspekt przy zastosowaniach poza domem i w łazienkach.
 • Udźwig elementów mocujących - ważne przy budowie na przykład schodów.
 • Łatwość montażu i demontażu - aspekt drugoplanowy, ale wciąż ważny..
 • Budowa elementów okucia bezpośrednio stykających się ze szkłem - ważne jest użycie materiału odpowiednio chroniącego szkło.

Okucia do ścianek 

Jest 77 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 77 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 77 elementów