balustrady-szklane-1

Wykończenie mieszkania to ostatni etap prac remontowych. W mieście takim jak Warszawa coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne rozwiązania, co wpływa na wybór materiału, z jakiego wykonane są poszczególne elementy. Balustrady szklane są konstrukcją, która idealnie wpasowuje się w ten styl. Chcąc nadać mieszkaniu jasnego i ciepłego charakteru, swobodnie można zdecydować się na zamontowanie balustrady ze szkła. Ten element wykończenia sprawdzi się również w domach, w których właścicielowi zależy na minimalizmie przy jednoczesnym optycznym powiększeniu przestrzeni. Balustrady wykonane ze szkła można zamontować przy schodach wewnętrznych, na balkonie czy przy antresoli.

Dostępne w naszej ofercie – balustrady szklane idealnie wpiszą się w każdą aranżację, przy zachowaniu swojej funkcjonalności. Montaż balustrady schodowej zapewni bezpieczeństwo, a przy doborze odpowiedniego oświetlenia pozwoli uzyskać niepowtarzalne wzornictwo. Zaś zabezpieczenie balkonu szkłem nada tej małej przestrzeni efektownego i eleganckiego stylu.

Nasze realizacje w Warszawie - balustrady szklane

Balustrady szklane 1
Balustrady szklane 2
Balustrady szklane 3

Balustrady szklane w Warszawie – funkcjonalność i wygląd

Podstawową funkcją, jaką mają spełniać balustrady, jest zapewnienie bezpieczeństwa. Warszawa, w której jest wiele biurowców, w zauważalny sposób korzysta z rozwiązania, jakim są balustrady szklane. Mimo wrażenia delikatności i kruchości, konstrukcje te są niesamowicie wytrzymałe. Wszystko dzięki wykorzystaniu szkła hartowanego. Specyfika jego produkcji pozwala na uzyskanie niesamowicie twardego i wytrzymałego materiału. Co ważne w razie jakiegokolwiek uszkodzenia szkło nie rozsypuje się. Otaczając się takim materiałem, nawet w miejscach sporego natężenia ruchu, możemy mieć pewność bezpieczeństwa. Poza odpornością na czynniki mechaniczne szklane balustrady cechuje też wysoka tolerancja na warunki atmosferyczne. W związku z tym idealnie nadają się do wykorzystania na zewnątrz.

balustrady szklane 4

Projektując balustrady szklane, dużą wagę przykładamy do aspektów technicznych. Balustrada ma przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo i służyć przez długie lata. Dlatego poza zastosowaniem szkła hartowanego dbamy również o to, aby same mocowania były wytrzymałe i funkcjonalne. W związku z tym proponujemy montaż za pomocą elementów wykonanych z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Równomierne rozłożenie ciężaru poszczególnych płyt balustrady, przy odpowiednio dobranych mocowaniach, zabezpieczy ścianę przed ewentualnym uszkodzeniem w trakcie użytkowania.

Balustrady szklane produkowane przez naszą firmę, posiadają uniwersalny charakter, dzięki czemu dopasują się do każdego rodzaju wnętrza. Nowoczesne biuro czy mieszkanie wykończone drewnem – wykorzystanie szkła pozwoli na dopełnienie założonego przez nas efektu. Trendy architektoniczne, w jakie obecnie inwestuje Warszawa, nakazują wybór praktycznych, sprawdzonych i funkcjonalnych rozwiązań. Nasze balustrady spełniają te wszystkie kryteria. Budując na przykład dom pasywny, można zdecydować się na zastosowanie dużej ilości szkła. Nie chodzi tylko o przestronne okna, ale także o ściany, schody i dekoracje. Decydując się na taki nowoczesny projekt, można w świadomy sposób optycznie powiększyć wnętrze i zatrzeć granice pomiędzy poszczególnymi przestrzeniami.

W bardziej tradycyjnych projektach, chcąc uzyskać efekt otwartej przestrzeni, warto zamontować przy schodach wewnętrznych szklaną balustradę. Przy odpowiednim wykonaniu będzie niemalże niewidoczna na pierwszy rzut oka. Jej obecność w łatwy sposób można podkreślić, na przykład przez zamontowanie poręczy. W zależności od stylu wykończenia całej przestrzeni możemy dobrać pochwyt drewniany lub metalowy. Element ten dodatkowo podniesie funkcjonalność balustrady.

 

BALUSTRADY SZKLANE – NOWOCZESNY DESIGN W WARSZAWIE

W produkcji balustrad najważniejsze jest ich przeznaczenie. Mając na uwadze podstawową funkcję, jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa, nie musimy ograniczać się w designie. Balustrady szklane, które oferujemy, mogą być przezroczyste lub matowe, bezbarwne lub kolorowe, a wykończenia w postaci pochwytów wykonane z drewna lub metalu. Tak szerokie możliwości sprawiają, że sam wygląd balustrad robi wrażenie nowoczesności oraz komfortu i bezpieczeństwa. Zastosowanie na balkonie lub tarasie balustrady o matowym zabarwieniu, nie tylko będzie ciekawie wyglądać, ale też pozwoli nam stworzyć miejsce, w którym nadal będzie dużo światła, a mimo to jego intensywność nie będzie tak męcząca dla oczu.

Dodatkową opcją jaką możemy Państwu zaoferować jest wykonanie balustrady zakrzywionej. W takim przypadku konstrukcja jest wykonywana na indywidualne zamówienie, po dokonaniu odpowiednich pomiarów. Jeżeli chcą Państwo zastosować w swoim biurze, domu lub mieszkaniu jakieś nietypowe rozwiązanie, to nasze balustrady mogą świetnie sprawdzić się w tej roli. Jeżeli tylko projekt uda się zrealizować pod względem technicznym, to jesteśmy gotowi na nowe wyzwania. Mamy za sobą wiele udanych realizacji, a nasze balustrady w Warszawie na długo zapadają w pamięć.

Aby zobrazować Państwu możliwości, jakie daje zastosowanie szklanej balustrady, przedstawiamy poniżej kilka ciekawych przykładów. Przy odpowiednim doborze poszczególnych cech wyglądu konstrukcji (od koloru po pochwyt) mogą Państwo uzyskać efekt tradycyjny lub nietypowy. Wszystko zależy od Państwa osobistych preferencji, a nasza firma otwarta jest na nowe wyzwania.

Produkty z oferty szklanych balustrad (kliknij)

INTERESUJĄ CIĘ NASZE ROZWIĄZANIA W WARSZAWIE?

Skontaktuj się z nami

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej