Szkło to materiał nieoceniony przy aranżacji fasady budynku. Dodaje nie tylko elegancji, ale też jest synonimem praktyczności i estetyki. Daszki szklane to najlepszy wybór dla wszystkich tych osób, którym marzy się efektowna, ale i funkcjonalna ochrona wejścia czy innych obiektów w jakie obfituje Warszawa.

Daszki ze szkła wpasują się w każdą elewację, a ich przeźroczysta konstrukcja nada budynkowi lekkości i stylu. Ważne jest także to, że daszki ze szkła można dostać zarówno w standardowych wymiarach, jak i zamówić konstrukcję wykonaną w potrzebnym nam wymiarze. Daszki szklane to rozwiązanie, które zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Z CZEGO WYKONUJE SIĘ DASZKI SZKLANE?

Wielu osobom może się wydawać, że daszek ze szkła to delikatna i krucha konstrukcja. Jednak tak naprawdę daszki szklane to gwarancja bezpieczeństwa i wytrzymałości. Tego rodzaju produkty wykonuje się ze szkła hartowanego, niezwykle mocnego i trwałego, które bardzo trudno rozbić. Ponadto w razie uszkodzenia, daszek taki nie rozbija się, a kruszy, co w znaczący sposób zmniejsza zagrożenie urazu ciała, gdyby akurat ktoś się znalazł w zasięgu odłamków. Właściwości szkła hartowanego sprawiają, że daszki szklane są odporne na zmiany temperatur, co dodatkowo wpływa na ich długotrwałe użytkowanie.

Każda szklana konstrukcja musi się na czymś trzymać. W wypadku daszków szklanych są to elementy wykonane przede wszystkim ze stali nierdzewnej, takie jak belki i cięgna. Zastosowanie odpowiedniego montażu pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru oraz ustawienie poszczególnych tafli pod wymaganym kątem.

DASZKI SZKLANE W WARSZAWIE – RODZAJE

Warszawa jako miasto, w którym jest wiele biurowców, nowoczesnych hoteli czy ośrodków kultury, w sposób naturalny wykorzystuje daszki szklane, jako wykończenie budynku. Zauważyć można, że element ten występuje w dwóch formach, zależnych od sposobu montażu. Są to konstrukcje umocowane za pomocą odciągów, zainstalowanych nad szklaną taflą, albo płyty szkła przymocowane do wsporników, znajdujących się pod nimi. W zależności od potrzeb i rozmiaru daszku, elementy montażowe wykonane są ze stali nierdzewnej lub wytrzymałego metalu. Ponieważ całość znajduje się na zewnątrz i jest narażona na działanie różnego rodzaju warunki atmosferyczne, właściwości materiału, z którego wykonane są mocowania, również ma duże znaczenie.

Wybór odpowiedniego daszku zależy od ukształtowania fasady budynku, ale także od preferencji estetycznych właściciela budynku czy innej osoby odpowiedzialnej za realizację zadaszenia. Co istotne, specyfika konstrukcji szklanej daje możliwość zamontowania szklanego daszku tak na prostej ścianie, jak i zaokrąglonej. To daje możliwość wykorzystania go na niemalże każdym budynku.

WARSZAWA – DASZKI SZKLANE I ICH ZASTOSOWANIE

Wbrew pozorom daszek szklany to nie tylko zadaszenie odpowiednie do biurowców, bloków mieszkalnych czy instytucji pożytku publicznego. Daszek tego rodzaju można zamontować także w prywatnym domu, aby pełnił rolę ochrony wejścia, balkonu lub tarasu. Szklane daszki także często znajdują zastosowanie jako zabezpieczenie przed deszczem np. dla osób korzystających z bankomatów czy przystanków autobusowych. Warszawa to miejsce, gdzie daszki szklane stosowane są również jako osłona ramp do magazynów sklepowych lub fabryk. Dzięki swoim właściwościom są świetnym zabezpieczeniem przed gromadzącym się na powierzchni rampy śniegiem czy deszczem. Zapewnia to nie tylko ochronę przed zmoknięciem, ale także przed ewentualnym poślizgnięciem się na mokrej podłodze.

Szklane Fasady i uchwyty Forglass (sprawdź ofertę)

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub przesłanie na adres mailowy projektu do wyceny.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej