Łódź jako miasto, w którym dominują przede wszystkim budynki z betonu z poprzedniej epoki,
o raczej prostych kształtach, ma dość trudny orzech do zgryzienia w kwestii nowoczesnej architektury. Niemniej jednak w jej przestrzeni pojawia się coraz więcej budynków czy elementów, które pokazują, że w poprzedniej epoce nie została. Jednym z takich elementów są zadaszenia zewnętrzne wykonane ze szkła.

Daszki szklane – zalety

Podstawową zaletą daszków szklanych jest ich przejrzystość. W tak zabudowanym mieście, jak nasza Łódź jest to bardzo ważne. Umiejscowione blisko siebie budynki i tak zabierają dużo światła, więc dodatkowe „zaciemnienia” nie są potrzebne.

Zadaszenie zewnętrzne w praktyce

Daszki szklane ponadto to pewność wytrzymałości na lata. Wykonane z hartowanego szkła, o dużej odporności na warunki atmosferyczne i czynniki mechaniczne posłużą bardzo długo. Dzięki temu również elementy znajdujące się pod nimi są chronione, czy to wejście do domu, czy przejście między częściami budynków. Idealnie sprawdzą się również nad rampami magazynowymi, które często pozostają bez żadnej osłony. W przypadku deszczu lub śniegu jest to nie tylko niekomfortowe, ale może być nawet niebezpieczne. Odpowiednie zadaszenie jest więc w tym przypadku kluczowe.

Równie ważną cechą jest sam montaż. Konstrukcja jaką są daszki szklane jest montowana między innymi na specjalnych belkach wsporczych. Sam proces jest szybki i bezpieczny dla konstrukcji budynku i jego elewacji. Szklane zadaszenia zewnętrzne są z reguły płaskie, co wpływa na równomierne rozłożenie ciężaru, a to z kolei dodatkowo zabezpiecza budynek przed niepożądanym uszkodzeniem.

Daszki szklane do „wszystkiego”

Bardzo istotną cechą daszków szklanych jest ich uniwersalność. Idealnie wpasowują się tak
w tradycyjny budynek, jak i bardziej nowoczesny. Szkło tak samo dobrze współgra z drewnem, betonem i metalem. Nie ma więc większego znaczenia z jakiego materiału została wykonana ściana, do której zadaszenie ma być przytwierdzone, czy wejście, które ma osłaniać. Do każdego modelu jesteśmy w stanie dopasować daszki szklane, które zachowają estetykę całości. W mieście takim jak Łódź, gdzie infrastruktura często wymaga połączenia tradycji z nowoczesnością, jest to perfekcyjne rozwiązanie.

Szklane zadaszenie to połączenie mocy i delikatności. W swojej strukturze jest bardzo wytrzymałe
i odporne na działania zewnętrzne. W wyglądzie sprawia wrażenie lekkiego i subtelnego. Takie połączenie to idealne rozwiązanie dla każdego.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej