Specjalizujemy się w konstrukcjach szklanych takich jak balustrady czy daszki. Zapotrzebowanie na wykończenia ze szkła rośnie z każdym dniem, a jednym z miast, w którym jest ono coraz bardziej widoczne, szczególnie jeśli chodzi o wykończenie, jakim jest szklana balustrada, jest Łódź. Dlaczego? Urbanistyka Łodzi jest jedną z najbardziej ujednoliconych. Jako miasto w przeważającej mierze przemysłowe obfituje w różnego rodzaju fabryki i zakłady. Jest również gęsto obsiana blokami. Taki stan rzeczy sprawia, że niesamowicie ważnym elementem architektonicznym są schody, jako ważny element komunikacyjny pomiędzy piętrami, magazynami czy liniami produkcyjnymi.

Balustrada szklana „prywatnie”

Wiele bloków jakimi zagospodarowana jest Łódź to bloki jeszcze z poprzedniego wieku. Ponieważ budownictwo jest stare, aby mogło dobrze i bezpiecznie służyć mieszkańcom w dalszym ciągu, a dodatkowo nadążać za zmieniającymi się czasami, musi być cały czas remontowane. Podstawowa architektura tych budynków nie pozwala jednak na zbyt wielkie szaleństwo. Dlatego też nasza firma wychodzi naprzeciw tym potrzebom, oferując jako jeden z ważnych elementów, balustrady szklane. Ważny tak z punktu praktyki, jak i estetyki.

Szklana balustrada w praktyce

Szklana balustrada do schodów to przede wszystkim element zabezpieczający. W starym budownictwie na klatkach schodowych często możemy spotkać tak zwaną „duszę”, czyli przestrzeń między dwoma biegami schodów, która ciągnie się od parteru po najwyższe piętro budynku. Balustrada jest więc w tym wypadku niezbędna. Zaletą naszej konstrukcji jest jej stosunkowo mały ciężar i mocowania nienaruszające w sposób znaczący konstrukcji samych schodów. Dodatkowo odpowiednio dobrane łączenia między płytami szkła (na przykład punktowe zamiast tradycyjnych słupków) ograniczają obciążenie.

Szkło zawsze na czasie

Praktyka to jednak nie jest jedyna zaleta tego rozwiązania. Balustrada szklana to również wyjątkowy element dekoracyjny. Firma FORGLASS proponuje rozwiązania, które sprawdzą się przy każdej wizji wyglądu wnętrza bloku. Przez swój ponadczasowy wygląd szkło zachowa prosty styl architektury użytkowej minionych czasów. Może jednak również nadać starej klatce schodowej nowoczesnego rytu, chociażby przez zastosowanie fajnie wyprofilowanego pochwytu. Co, nota bene, spełnia również funkcję praktyczną.

W dynamicznie zmieniającym się świecie również Łódź dąży do tego, aby przestrzeń do życia była w niej jak najbardziej przyjazna i pociągająca. Szklana balustrada do schodów, mimo iż nie jest doceniana, potrafi w znaczący sposób zmienić postrzeganie tej przestrzeni.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej