Z roku na rok daszki szklane coraz bardziej zyskują na popularności jako dodatkowa część architektury. Przyczyną tego zjawiska jest estetyczny oraz solidny wygląd szkła, który równocześnie nadaje delikatności konstrukcji dachowej. Pomimo swego wrażliwego wyglądu, daszki szklane są tworem niezwykle trwałym na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Montaż można przeprowadzić zarówno nad drzwiami wejściowymi, jak i nad tarasem. Odporność na nieprzewidywalne warunki pogodowe, lekkość stylu, połączona z nutką elegancji – takie są daszki szklane. Zalety, tego typu rozwiązania są atrakcyjne dla niemal każdego.


Daszki szklane – zalety zastosowania

Wysoka trwałość to jedna z zalet, jaką charakteryzują daszki szklane. Właściwości hartowanego szkła, sprawiają, że jest ono odporne na urazy mechaniczne spowodowane przez grad, mróz lub częstą ekspozycję na promienie słoneczne i wysoką temperaturę w miesiącach letnich. Zalety zastosowania zadaszenia ze szkła:

  • Przepuszczanie światła – daszki szklane, z samej natury szkła, nie blokują światła. Zapewnia to dostęp do naturalnego światła, nawet jeśli szklany daszek zamontowany jest na płasko między budynkami, które i tak już przysłaniają światło słoneczne.

  • Odporne na warunki atmosferyczne – dzięki właściwościom, które cechują szkło hartowane, zadaszenia szklane sprawdzają się w czasie upałów, mrozów i wszelkiego rodzaju opadów. Brak wrażliwości na zmiany temperatur i czynniki mechaniczne sprawia, że nasze konstrukcje są niemal niezniszczalne.

  • Ochrona – daszki szklane chronią nie tylko osoby, które się pod nimi znajdują, ale także powierzchnię (ściany, drzwi, podłoże). Dodatkowo zapewniają bezpieczeństwo na przykład w przypadku mrozu. Zaraz po wyjściu z budynku nie poślizgniemy się na mokrych płytkach (które często są kładzione przed wejściami) lub na śniegu, który się nazbierał i pod spodem ukrył lód.

  • Nieinwazyjne – metody mocowania nie naruszają konstrukcji budynku. Ponadto zadaszenia szklane są wykonane w taki sposób, aby ciężar samych płyt szklanych rozkładał się równomiernie na mocowaniach, które dzięki temu nie obciążają znacząco ściany w żadnym punkcie.

  • Elegancja i styl – szkło i stal idealnie pasują do każdego budynku, tym bardziej w formie jako daszki szklane. Zalety takiego rozwiązania, świetnie odnajdą się na starym budownictwie i w nowoczesnych bryłach. Ponadto zastosowanie szkła pozwala na rozświetlenie przestrzeni, co dodatkowo nada otoczeniu wyrazu.

  • Indywidualizm – do każdego projektu podchodzimy z uwzględnieniem potrzeb i wymagań klienta. Nasze zadaszenia szklane są w stanie wpasować się w gust każdego.

Jak przymocować daszek szklany? Montaż zadaszenia

Daszki szklane składają się z jednej lub kilku płyt szklanych przytwierdzonych do ściany, lub elewacji budynku. Jak przymocować daszek szklany? Mocowanie może przybrać dwojaką formę:

  • na belkach wspornych – płyty szkła niejako „leżą” na prostych belkach poprzecznych, przytwierdzonych do ściany. Firma FORGLASS wykorzystuje do tego belki ze stali ocynkowanej, malowanej proszkowo. Szkło przymocowane jest do belki za pomocą 2-4 rotuli na płaskownikach. Przy takim montażu daszki szklane mogą dochodzić do 2,5 metra szerokości.

  • na cięgnach – płyty szkła przymocowane są do ściany za pomocą metalowego pręta, który naciągnięty pod odpowiednim kątem, może nadać konstrukcji pozycję płaską lub pochyloną. Dodatkowo szkło jest wsparte na zawiasowych mocowaniach przytwierdzonych do ściany.

Materiał wykorzystywany przez naszą firmę to najwyższej jakości certyfikowane szkło hartowane, posiadające atesty i właściwości potrzebne do wykorzystania w wiszących konstrukcjach jak daszki szklane. Właściwości, jak między innymi wysoka jakość przekłada się na żywotność, trwałość oraz wygląd, a także atrakcyjną cenę, z której słyną nasze daszki szklane. Zastosowanie w zależności od potrzeb i wymagań klienta jest kwestią indywidualną, dlatego nasze konstrukcje możemy zamontować na dowolnym budynku. Metody mocowania pozwalają na wykonanie instalacji niemalże o każdej długości, bez obaw o naruszenie fasady budynku.

Jakie szkło na daszki szklane?

Daszki szklane najczęściej wykonane są ze szkła hartowanego i półhartowanego, w zależności od celów, do jakich przeznaczone są daszki szklane. Zastosowanie jest określone przy projekcie, zazwyczaj im mniejsza powierzchnia zadaszenia, tym cieńsze i lżejsze szkło będzie wykorzystane do instalacji. Dzięki nowoczesnym technologiom hartowania szkła pozwalającym na jego różnorodne zastosowanie, popularne stały się daszki szklane montowane nad wejściami do budynków oraz jako lekkie i eleganckie zadaszenia tarasów. Wysokie walory estetyczne i prostota rozwiązania sprawiają, że szklane zadaszenie może stać się efektowną wizytówką zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych. Daszki szklane można również podzielić na jednotaflowe, wielotaflowe oraz kaskadowe. Ze względu na swoją niewielką wagę i przejrzystość, szklane zadaszenie nie zakłóca architektury budynku i nie stanowi obciążenia dla elewacji. Dzięki różnorodnym dostępnym sposobom montażu, wybrany daszek szklany można zamocować na niemal każdym budynku.

Jak zrobić daszek nad drzwiami? Zamów w FORGLASS!

Połączenie szkła i stali nierdzewnej, przez swoją prostotę wpasowuje się w każdą przestrzeń. Oprócz walorów wizualnych dużą korzyścią jest szybki czas montażu oraz możliwość dopasowania odpowiedniego produktu do indywidualnych potrzeb klienta. Daszki szklane firmy FORGLASS to sztuka broniąca się swoim wyglądem i idealnymi właściwościami. Gwarantują nieprzerwaną funkcjonalność na wiele lat. Dzięki swojej uniwersalności mogą być montowane na budynkach postawionych wiele lat temu, jak i na nowoczesnych.

INTERESUJĄ CIĘ NASZE ROZWIĄZANIA ?

Montaż zadaszeń szklanych we Wrocławiu

Montaż zadaszeń szklanych w Warszawie

Pracujemy na terenie całej Polski.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej