W nowoczesnych aranżacjach wnętrz coraz częściej można spotkać się z eleganckimi drzwiami szklanymi, które wbrew pozorom idealnie pasują nie tylko do pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym i skandynawskim. Systemy przesuwne szklanych drzwi stosowane są w mieszkaniach prywatnych, biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznych.

Szeroka oferta drzwi szklanych

Szkło jest bardzo plastycznym materiałem, dzięki czemu producenci są w stanie zaproponować swoim klientom nawet bardzo skomplikowane drzwi szklane. Do wyboru są drzwi tradycyjnie rozwierane, dwuskrzydłowe oraz przesuwne. Każde z rozwiązań ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego wyboru. Warto wspomnieć także o tym, że można przebierać nie tylko w dostępnych systemach otwierania, ale również w gatunkach samego szkła. Do wyboru dostępne jest szkło gładkie lub z oryginalnymi wzorami. W biurze doskonale sprawdzi się również szkło mleczne albo przezroczyste. Wybór jest bardzo szeroki i różnorodny, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

System szklanych drzwi przesuwnych w domu

Najpopularniejsze rodzaje systemów przesuwnych

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się systemy naścienne do drzwi przesuwnych z eleganckimi maskownicami. Tego typu systemy doskonale sprawdzają się w przypadku lekkich konstrukcji. Elegancka maskownica może być pokryta nie tylko sklejką, ale również okleiną. Jeżeli chodzi o drzwi jednoskrzydłowe, to najczęściej stosuje się naścienne systemy do drzwi przesuwnych pojedynczych. Istnieją również naścienne systemy do drzwi przesuwnych podwójnych, w których to z kolei dwa identyczne skrzydła rozsuwają się automatycznie na boki w dwie różne strony. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają szklane drzwi składane w harmonijkę. System drzwi harmonijkowych wykorzystywany jest najczęściej do zabudowy szklanej wewnątrz mieszkania albo domu. Ich olbrzymim atutem jest duża oszczędność cennego miejsca. Kolejnym rozwiązaniem są systemy kaskadowe szklanych drzwi, w których to szkło zsuwa się zawsze do przeciwległych końców szyny. Tego typu drzwi bardzo często pełnią rolę mobilnej ścianki, która skutecznie oddziela dwa pomieszczenia.

Dlaczego warto postawić na szklane drzwi przesuwne?

Największą zaletą drzwi przesuwnych jest oczywiście to, że dzięki nim można zaoszczędzić sporo cennego miejsca, dzięki czemu doskonale sprawdzą się one w mniejszych pomieszczeniach. Drzwi przesuwne jak powszechnie wiadomo otwierają się zazwyczaj wzdłuż ściany, dlatego też nie zabierają cennej przestrzeni tak jak tradycyjne drzwi skrzydłowe. Przesuwne drzwi doskonale sprawdzą się w łazience, garderobie, korytarzu albo spiżarni. Dla wielu osób olbrzymim atutem drzwi szklanych przesuwnych jest również to, że są one łatwe w montażu. Jest to idealny wybór dla osób, które chcą zapomnieć o kuciu, murowaniu i malowaniu ścian. Systemy przesuwne szklanych drzwi sprawdzą się nie tylko w przypadku ścian murowanych, ale również w przypadku popularnych ścian kartonowo-gipsowych. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o niesamowitych walorach estetycznych. Dzięki szerokiej ofercie drzwi szklane można dopasować do każdego stylu.

Moda na ruchome ściany

Systemy przesuwne szklanych drzwi są doskonałym wyborem dla tych osób, które w umiejętny sposób chcą podzielić wybrane wnętrza. Ruchome ściany mogą okazać się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych ścian. W mieszkaniach prywatnych szklane drzwi bardzo często wykorzystywane są do oddzielenia jadalni od salonu albo przestrzeni do pracy od części sypialnej. Drzwi szklane optycznie powiększają wnętrza i co najważniejsze doskonale doświetlają je.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej