Z roku na rok daszki szklane są coraz bardziej popularne. Przyczyną tego zjawiska jest nietuzinkowo estetyczny wygląd szkła, który nadaje delikatności konstrukcji dachowej. Pomimo swego wrażliwego wyglądu, daszki szklane są tworem niezwykle trwałym na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne.

Dzięki nowoczesnym technologiom hartowania szkła, pozwalającym na jego różnorodne zastosowanie, popularne stały się daszki szklane montowane nad wejściami do budynków oraz jako lekkie i eleganckie zadaszenia tarasów. Wysokie walory estetyczne i prostota rozwiązania sprawiają, że szklane zadaszenie może stać się efektowną wizytówką zarówno dla klientów prywatnych jak i biznesowych.

Daszki szklane - zalety

Zalety zastosowania zadaszenia ze szkła:

  • daszki szklane chronią przed nadmierną ilością promieni słonecznych
  • czynniki atmosferczyne jak deszcz i wiatr zostają ograniczone
  • posadzka/grunt znajdujące się pod daszkiem jest lepiej chroniona
  • elementy tj. skrzynki np. elektryczne są chronione przed zniszczeniem poprzez czynniki atmosferyczne
  • budynek, na którym zostają zainstalowane daszki jest nowocześniejszy i bardziej "odświeżony"
  • daszki szklane posiadają niesamowicie wysoką trwałość, zachowując swój wygląd przez wiele lat
  • możliwość zastosowania foli w zadaszeniu.

Szklane zadaszenie – zastosowanie

Daszki szklane łączą w sobie elegancję i komfort, zapewniając ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Kiedy zaskoczy nas deszcz, zainstalowane szklane zadaszenie pozwoli na spokojne rozłożenie parasola, ochroni nas też podczas otwierania i zamykania drzwi na klucz.

Odpowiednio zamontowany daszek szklany charakteryzuje się wysoką trwałością na urazy mechaniczne spowodowane przez grad, mróz lub częstą ekspozycję na promienie słoneczne i wysoką temperaturę w miesiącach letnich.

Produkty z naszej oferty - daszki szklane (kliknij)

Montaż szklanego zadaszenia

Daszki szklane można podzielić na jednotaflowe, wielotaflowe oraz kaskadowe. Ze względu na swoją niewielką wagę i przejrzystość, szklane zadaszenie nie zakłóca architektury budynku i nie stanowi obciążenia dla elewacji. Dzięki różnorodnym dostępnym sposobom montażu, wybrany daszek szklany można zamocować na niemal każdym budynku.

Daszki szklane najczęściej wykonane są ze szkła hartowanego i półhartowanego, w zależności od celów do jakich przeznaczony jest produkt. Zazwyczaj im mniejsza powierzchnia zadaszenia, tym cieńsze i lżejsze szkło będzie wykorzystane do instalacji.

Najważniejsze korzyści daszków szklanych

Daszek szklany stanowi praktyczne i nowoczesne rozwiązanie. Montaż można przeprowadzić zarówno nad drzwiami wejściowymi jak i nad tarasem. Odporność na nieprzewidywalne warunki pogodowe oraz lekkość stylu połączona z nutką elegancji sprawiają, że szklane zadaszenia są atrakcyjne dla niemal każdego.

Oprócz walorów wizualnych, dużą korzyścią jest szybki czas montażu oraz możliwość dopasowania odpowiedniego produktu do indywidualnych potrzeb klienta.

INTERESUJĄ CIĘ NASZE ROZWIĄZANIA ?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej