Balkon, jako element architektoniczny, znany jest już od starożytności. W średniowieczu i czasach nowożytnych występował przede wszystkim w pałacach i dworach. Dopiero w XIX wieku rozwiązanie to zostało wprowadzone do kamienic i stało się nieodłącznym elementem krajobrazu. Obecnie balkony występują w dwojakich formach – wystające z lica ściany lub z nim zrównane. W jednym i w drugim pojawia się jednak ten sam problem, a mianowicie jak osłonić balkon?

Przegrody balkonowe zapewnią Ci prywatność

Podstawową osłoną balkonu jest balustrada, która go okala. Według obecnych norm prawa budowlanego może mieć wysokość 0,9-1,1 metra. Wybór materiału i wyglądu balustrady zależy od indywidualnych upodobań właściciela. I jest naprawdę szeroki. Co jednak, jeśli balkon nie przynależy tylko do jednego właściciela? Jak osłonić balkon, żeby zapewnić sobie prywatność?

Z pomocą przychodzą przegrody balkonowe. W nowoczesnym budownictwie często zdarza się, że balkon rozciąga się na długość nawet czterech mieszkań. Jeśli nawet z punktu widzenia samej budowy jest to wygodne, to pod względem mieszkaniowym już niekoniecznie. Firma FORGLASS proponuje rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w takiej sytuacji – szklane przegrody balkonowe. Wykonane ze szkła hartowanego zapewnią trwałą konstrukcję, a specyfika szkła (nawet matowego) pozwoli na jednoczesne zachowanie prywatności i dostęp do światła słonecznego.

Przegrody balkonowe ze szkła – dlaczego warto?

Skoro już wiadomo jak osłonić balkon, warto poznać korzyści z tego płynące. Poniżej kilka powodów, dla których warto zdecydować się na szklane przegrody balkonowe.

  • Przepuszczają światło – bez względu na zabarwienie, szkło w samej swojej istocie pozostawia dostęp do naturalnego światła. Przy wyborze odpowiedniej struktury możemy stworzyć na balkonie klimatyczny kącik, w którym podejmiesz gości lub poczytasz książkę na świeżym powietrzu.

  • Solidna konstrukcja – szkło hartowane użyte do produkcji przegrody jest niezwykle wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Osadzone w stalowej ramie będzie służyło nam na długo.

  • Prywatna przestrzeń – przegrody są wykonywane na wymiar, więc bez względu na rozmiar balkonu można uzyskać swoją własną przestrzeń, która uchroni nas przed ciekawskimi oczami sąsiadów.

  • Uniwersalna prostota – przegroda szklana idealnie wpasuje się w każdy gust. Szkło i prosta rama będą pasowały do każdej aranżacji balkonu – kwiecistej, wykończonej drewnem czy nowoczesnymi meblami balkonowymi.

Szklana przegroda balkonowa, czy balustrady szklane, to świetne rozwiązanie dla osób, które zastanawiają się jak osłonić balkon. Przez swój uniwersalizm i prostotę spełni wymagania każdego, tak pod względem funkcjonalności, jak i stylu.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej